Přejít na hlavní obsah
Learning corner

Pokyny pro učitele a další pedagogické pracovníky týkající se boje proti dezinformacím a zvyšování digitální gramotnosti prostřednictvím vzdělávání a odborné přípravy

Pokyny propojují pedagogickou metodiku s praxí v jednom snadno použitelném formátu:  Jak přimět mladé lidi k tomu, aby si ověřovali fakta a mysleli kriticky?  Jaká vypadá technická stránka dezinformací? Jak identifikovat tzv. deep fakes?

Věková skupina
  • 9 až 12 let
  • Do 9 let
  • 12 až 15 let
  • 15 let a více
Téma
Typ materiálu

The guidelines are intended for primary and secondary school teachers/educators in different subjects and with different levels of experience and knowledge in the field. Likewise, bringing in the other school staff such a social psychologists/social workers/librarians as well as the support of parents, media professionals, civil society and the larger community will further enrich the learning experience of students.

Digital Education Action Plan – Action 7

Další tematické materiály

Digital markets act
  • Highlighted

Kdo jsou tzv. digitální strážci přístupu (gatekeepers) a proč je podle Evropské komise nutné je regulovat?

digital_explorers_1.jpg

Seznamte se s Helenou, Klausem, Kasiou, Enzem a Marion – našimi DIGITÁLNÍMI PRŮZKUMNÍKY na expedici po Evropě. Vysvětlí vám, jak digitalizace probíhá a co nového se chystá.

""

Tento soubor pedagogických materiálů má učitelům poskytnout praktické pokyny související s výstavou Art in Democracy ("Umění v demokracii ").

ai_explainer_3_levels.jpg

Co je to umělá inteligence (UI)? Co si pod tím představit? Jaké má UI uplatnění? Co dokáže a jak funguje? V tomto krátkém videu specialistka na UI Ale...

ipschool
  • Highlighted

Projekt IdeasPowered@School ve všech jazycích poskytuje učitelům a studentům všech věkových kategorií a úrovní různé vzdělávací materiály na téma duševního vlastnictví.

Ve světě zapleveleném zavádějícími informacemi je nesmírně důležité, aby se podporovaly dovednosti v oblasti kritického posuzování. Tento soubor materiálů pomůže pedagogům kultivovat kritické myšlení pro digitální éru.

who_do_you_think_you_are_-_identity.jpg

Jak definujete svou identitu? A jaká může být taková charakteristika? Identita se neustále mění a vyvíjí, takže naše názory na to, kdo jsme a kdo jsou...