Přejít na hlavní obsah
Learning corner
Zpráva28. listopadu 2022Generální ředitelství pro komunikaciOdhadovaná doba čtení: 1 min

Nové financování pro školy a poskytovatele vzdělávání učitelů v rámci programu Jean Monnet

Díky novému souboru akcí programu Jean Monnet budou moci učitelé a instituce odborné přípravy učitelů žádat o finanční prostředky na výuku o EU v zemích programu Erasmus+.

""

Nejnovější výzva programu Jean Monnet pro rok 2023 zveřejněná jako součást příručky k programu Erasmus+ na rok 2023 obsahuje následující opatření zaměřená specificky na podporu škol:

Lhůta pro podání přihlášky

Lhůta pro předložení návrhu je 14. února 2023.

Využijte výše uvedených odkazů a přejděte na stránky, kde se dozvíte, jak se ucházet o tuto akci v oblasti výchovy k občanství.

Potřebujete inspiraci?

  • Zkuste brožuru „Vyučování o EU ve škole“, která uvádí zkušenosti učitelů a žáků (k dispozici ve všech jazycích EU) a stránky Evropa pro školy, kde je ve všech jazycích k dispozici velké množství materiálů pro různé věkové kategorie, díky nimž je možné se snáze učit, vyučovat a být ve spojení s ostatními.
  • Grant na vzdělávání učitelů obdržela jako jedna z prvních Dr. Emmanuelle Schön-Quinlivanová:

„V současné době dokončujeme další rok programu BFGTOEU a učitele v nelehkém roce, kdy toho po pandemii bylo třeba hodně dohnat, odměníme pamětními plaketami a stříbrnými přívěsky. Naší skvělé komunitě učitelů velice děkujeme. www.bfgtoeu.com

Vytváříme také sady nástrojů pro střední školy – podívejte se na TikToku na účet našeho programu: DABtheEU. (Discuss, Argue, Build the EU).

Všechny aktivity jsme mohli uskutečnit díky katedře Jean Monnet v rámci grantu v oblasti evropského občanství a odborné přípravy učitelů.“

Podrobnosti

Datum zveřejnění
28. listopadu 2022
Autor /Autorka
Generální ředitelství pro komunikaci
Type of content
  • News