Prejsť na hlavný obsah
Learning corner
Novinový článok28. novembra 2022Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu

Nové finančné prostriedky pre školy a poskytovateľov vzdelávania učiteľov v rámci akcií Jean Monnet

Nový súbor akcií Jean Monnet pre školy umožní učiteľom a inštitúciám odbornej prípravy učiteľov žiadať o finančné prostriedky na vyučovanie o EÚ v krajinách zapojených do programu Erasmus+.

""

Najnovšia výzva Jean Monnet 2023 uverejnená ako súčasť Sprievodcu programom Erasmus+ 2023 obsahuje tieto akcie osobitne určené na podporu škôl:

Termín na podávanie žiadostí

Termín na podávanie žiadostí je 14. februára 2023.

Prostredníctvom uvedených odkazov prejdete na príslušné stránky. Tam sa dozviete, ako podať žiadosť v rámci tejto akcie zameranej na formovanie občanov.

Potrebujete inšpiráciu?

  • Pozrite si brožúru Učenie sa o EÚ v škole, ktorej obsahom sú skúsenosti učiteľov a žiakov (dostupná vo všetkých jazykoch EÚ). Ďalšie materiály nájdete aj v Kútiku na vzdelávanie EÚ – podľa vekových skupín, vo všetkých jazykoch, na účely učenia sa, vyučovania a spájania.
  • Nižšie sa nachádza citát jednej z prvých príjemkýň grantu na odbornú prípravu učiteľov, ktorou je Dr. Emmanuelle Schön Quinlivanová:

„V súčasnosti finalizujeme ďalší rok programu BFGTOEU. Pripravujeme plakety a strieborné štítky pre úžasných učiteľov, ktorí sa zapojili do tohto programu počas tak zložitého roku, v ktorom bolo potrebné dobehnúť, čo sa zameškalo počas dvoch rokov pandémie. Sme skutočne zaviazaní našej fantastickej komunite učiteľov. www.bfgtoeu.com

Aktuálne ešte vytvárame súbory nástrojov na stredoškolskej úrovni. Pozrite si náš program na našom účte TikTok: DABtheEU. (Diskutuj, argumentuj, buduj EÚ).

Všetky aktivity sa realizujú vďaka katedre Jean Monnet v rámci grantu Aktívne európske občianstvo a odborná príprava učiteľov.“

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
28. novembra 2022
Autor/autorka
Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu
Type of content
News