Przejdź do treści głównej
Learning corner
Artykuł prasowy28 listopada 2022Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej

Nowe finansowanie dla szkół i organizatorów kształcenia nauczycieli w ramach akcji „Jean Monnet”

Nowy zestaw akcji „Jean Monnet” dla szkół pozwoli nauczycielom i placówkom doskonalenia nauczycieli ubiegać się o środki na nauczanie o UE w krajach objętych programem Erasmus+.

""

Najnowsze zaproszenie „Jean Monnet” na 2023 r., opublikowane jako część Przewodnika po programie Erasmus+ 2023, zawiera następujące działania mające na celu wsparcie szkół:

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków upływa 14 lutego 2023 r.

Kliknij powyższe linki, aby zobaczyć, jak złożyć wniosek.

Potrzebujesz inspiracji?

  • Zapoznaj się z broszurą „Edukacja europejska w szkołach” zawierającą świadectwa nauczycieli i uczniów (dostępne we wszystkich językach UE). Możesz też odwiedzić „Kącik edukacyjny”, w którym znajdziesz wiele materiałów dostępnych we wszystkich językach i skierowanych do różnych grup wiekowych. Z pewnością pomogą w nauce, nauczaniu i nawiązywaniu kontaktów.
  • Dr. Emmanuelle Schön Quinlivan jako jedna z pierwszych otrzymała stypendium na kształcenie nauczycieli:

Kończymy kolejny rok z programem BFGTOEU (Big Friendly Guide to the European Union) z odznaczeniami dla wybitnych nauczycieli, którzy pracowali z programem w tym trudnym roku po dwóch latach pandemii. Jesteśmy wdzięczni naszej fantastycznej społeczności nauczycieli www.bfgtoeu.com.

Obecnie opracowujemy zestawy narzędzi na poziomie średnim. Więcej informacji o naszym programie można znaleźć na naszym koncie TikTok: PABtheEU. (Discuss, Argue, Build the EU).

Wszystkie działania są realizowane przez katedry „Jean Monnet” dzięki grantowi na rzecz aktywnego obywatelstwa europejskiego i szkolenia nauczycieli.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
28 listopada 2022
Autor
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej
Type of content
News